publikacje

Publikacje

publikacja vector group

Zaufali nam - Grupa VECTOR

Grupa VECTOR działa na globalnym rynku technologii informacyjno-komunikacyjnych. W swojej działalności zajmuje się projektowaniem rozwiązań software i hardware, produkcją urządzeń elektronicznych oraz wdrażaniem i rozwijaniem rozwiązań technologii infrastruktury dostępowej. Od ponad 30 lat są partnerem technologicznym dla największych operatorów telekomunikacyjnych, nadawców telewizyjnych oraz liderów branży ciepłowniczej. Działają w ponad 50 krajach.

 

VECTOR rozpoczął swoją działalność w 1988 roku, początkowo zajmując się projektowaniem instalacji do odbioru programów RTV oraz produkcją wzmacniaczy dla systemów telewizji kablowej. Pierwszy przełom w Grupie nastąpił w 1998 roku, kiedy to holenderski operator Palet Kabelkom wykorzystał ich produkty do własnej przebudowy. Następnie w 2001 roku w polskich sieciach kablowych można było zauważyć wdrożenie rozwiązania DOCSIS, a w 2007 roku rozpoczęły się prace nad systemem telemetrycznym. VECTOR miał okazję uczestniczyć w projekcie – multiplex dla TVP w 2009 roku, a 7 lat później postawić na rozwój technologii Remote PHY, która zwiększyła efektywność sieci kablowych. Rok 2017 to głównie szczegółowy proces rebrandingu, który zakończył się pozytywnie w 2019 roku powstaniem VECTOR BLUE HUB. Od tego czasu, Grupa VECTOR ciągle rozwija swoje technologie, produkty oraz zespół,obecnie składa się z ponad 200 inżynierów software, systems oraz hardware. Eksperci zajmują się infrastrukturą Sieci, Data Center & Cloud, bezpieczeństwem informacyjno-technologicznym oraz projektowaniem i produkcją elektroniki. Aktualnie siedziba Grupy wraz z halami produkcyjnymi mieści się w Gdyni przy ulicy Krzemowej 6.

W skład grupy VECTOR wchodzą spółki:

 

Zespół Kancelarii ma wielką przyjemność wspierać Grupę VECTOR od ponad 4 lat. W składzie Łukasz Winkowski, Konrad Balcerowski, a wcześniej Aleksandra Wasik, świadczą doradztwo, usługi prawne, reprezentują i wspierają Grupę VECTOR każdego dnia.

 

Bardzo dziękujemy za zaufanie i współpracę oraz życzymy wielu sukcesów i nowych, przełomowych osiągnięć w świecie techniki!

Wszystkie aktualności

Zaufali nam

Budynek C200 Office

ul. Marynarki Polskiej 163, 80-868 Gdańsk

tel. +48 798 280 844

biuro@jasinski-kancelaria.pl

NIP: 584 245 22 25

REGON: 220143700