publikacje

Publikacje

Projekt bez tytułu

Zaufali nam - Grupa Klima-Therm

Grupa Klima-Therm prowadzi działalność dystrybucyjną i produkcyjną urządzeń, w zakresie klimatyzacji, wentylacji oraz ogrzewania. Odbiorcami produktów Klima-Therm są zarówno inwestorzy, generalni wykonawcy, instalatorzy, użytkownicy końcowi oraz projektanci systemów HVACR (Heating, Ventilation, Air-Conditioning Refrigeration).

 

Spółka została założona w 1996 roku, a rok później pozyskała strategicznego partnera w dziale dystrybucji systemów klimatyzacyjnych renomowanej japońskiej marki Fujitsu. W 2010 roku Spółka dokonała zakupu firmy Klimor, aby budować własne zaplecze produkcyjne. W kolejnym roku skonsolidowała całość działalności wytwórczej pod flagą marki Klimor. Od 2011 roku Klima-Therm stale buduje markę własną klimatyzatorów i pomp ciepła KAISAI, podnosząc swoją konkurencyjność na rynku. W 2018 roku Grupa dodatkowo podjęła decyzję o konsolidacji działalności produkcyjnej poprzez połączenie zakupionych spółek Clima-Produkt i Barbor ze spółką Klimor co pomogło wzmocnić kompetencje Grupy. W 2021 roku firma rozszerzyła swoją podstawową ofertę urządzeń i systemów HVACR o nowe produkty z kategorii OZE: moduły fotowoltaiczne (PV), falowniki oraz obszary uzupełniające.

 

Grupa tworzy 7 powiązanych kapitałowo spółek, o profilu produkcyjnym i dystrybucyjnym, w których zatrudnienie znajduje ponad 500 osób.

Klima-Therm jest międzynarodową organizacją, która oprócz przodującej pozycji na rynku polskim, z sukcesem realizuje swoją działalność w Skandynawii, Niemczech, w krajach nadbałtyckich, a poza Europą – na terenie Stanów Zjednoczonych (USA) i w Kanadzie, a jej produkty eksportowane są do blisko 40 krajów.

 

”We care about Air” to główne motto Grupy Klima-Therm. Przy produkcji każdego produktu troszczą się o jakość i komfort powietrza we wszystkich pomieszczeniach, w których człowiek pracuje i przebywa. Wizja firmy opiera się na oferowaniu Klientom najnowocześniejszych rozwiązań w dziedzinie klimatyzacji, wentylacji i ogrzewania: energooszczędnych, proekologicznych, funkcjonalnych i trwałych.

 

Kancelaria od ponad 6 lat ma przyjemność świadczyć kompleksową obsługę prawną na rzecz Grupy. Zespół w składzie Aleksandra Wasik, Katarzyna Marcinkiewicz, a także Róża Bilska w ramach powierzonych zadań, zajmuje się kompletną obsługą korporacyjną spółek oraz prowadzeniem i reprezentowaniem w postępowaniach sądowych, administracyjnych, rejestrowych i wieczystoksięgowych, a także udzielaniem porad w sprawach związanych z zatrudnianiem pracowników. Zapewniamy wsparcie w prowadzeniu biznesu w postaci sporządzania i negocjowania umów handlowych oraz przygotowywania opinii prawnych dotyczących obszarów prowadzonej działalności gospodarczej.

 

Bardzo dziękujemy za zaufanie i współpracę oraz życzymy wielu dalszych sukcesów!

Wszystkie aktualności

Zaufali nam

Budynek C200 Office

ul. Marynarki Polskiej 163, 80-868 Gdańsk

tel. +48 798 280 844

biuro@jasinski-kancelaria.pl

NIP: 584 245 22 25

REGON: 220143700