publikacje

Publikacje

Sukces Stoczni Remontowej NAUTA S.A. i Kancelarii w sporach ze Skarbem Państwa

Miło nam poinformować, że Stocznia Remontowa NAUTA S.A. zakończyła z sukcesem dwie istotne sprawy sądowe, które dotyczyły wypowiedzeń opłat rocznych za użytkowanie wieczyste nieruchomości położonych w Gdyni. W wyniku wydanych wyroków Stocznia zaoszczędziła kwotę nie mniejszą niż 4,5 mln PLN plus odsetki.

 

Pełnomocnik Kancelarii radca prawny Marcin Deczkowski reprezentował Stocznię Remontową NAUTA S.A. w obu postępowaniach od doręczenia Stoczni oświadczenia o wypowiedzeniu opłaty rocznej w grudniu 2014 r. do prawomocnego rozstrzygnięcia obu spraw.

 

Wskutek podjętej obrony, w pierwszej ze spraw doprowadziliśmy do ubezskutecznienia wypowiedzenia opłaty rocznej, a więc do sytuacji, w której wzrost opłaty rocznej w ogóle nie nastąpił. W przedmiotowej sprawie wykazano wadliwość wypowiedzenia opłaty rocznej.

 

W drugiej ze spraw doprowadziliśmy do ustalenia opłaty rocznej w wysokości ok. 40% względem wysokości oferowanej przez właściciela nieruchomości. W przedmiotowej sprawie Kancelaria złożyła skargę kasacyjną do Sądu Najwyższego oczekując, że także w tej sprawie dojdzie do ubezskutecznienia wypowiedzenia opłaty rocznej. Sprawa przez Sądem Najwyższym czeka na rozpoznanie.

 

Jest to już kolejny sukces Stoczni Remontowej NAUTA S.A. i Kancelarii w sporach ze Skarbem Państwa w zakresie wysokości opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego nieruchomości.

Wszystkie aktualności

Zaufali nam

Budynek C200 Office

ul. Marynarki Polskiej 163, 80-868 Gdańsk

tel. +48 798 280 844

biuro@jasinski-kancelaria.pl

NIP: 584 245 22 25

REGON: 220143700