publikacje

Publikacje

MicrosoftTeams-image (10)

Aplikantka Marta Lipke odbyła staż w Parlamencie Europejskim

Miło nam poinformować, że nasza aplikantka Marta Lipke odbyła staż w biurze poselskim w Parlamencie Europejskim na stanowisku asystentki eurodeputowanego.   


Podczas stażu Marta Lipke brała udział w pracach legislacyjnych toczących się w Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych, m.in. dotyczących aktualnie przygotowywanej dyrektywy w sprawie wynagrodzenia minimalnego w UE oraz koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego, przede wszystkim poprzez analizowanie i opiniowanie projektów aktów prawnych oraz poprawek do tekstu jednolitego. Dodatkowo jako asystentka uczestniczyła w posiedzeniach Komisji oraz spotkaniach grup roboczych, kontaktowała się i uzyskiwała potrzebne informacje z instytucji krajowych oraz Stałego Przedstawicielstwa Polski przy Unii Europejskiej, jak również przygotowywała opinie prawne i propozycje wystąpień. 


Możliwość odbycia stażu w międzynarodowym środowisku prawniczym podniosło kwalifikacje Marty jako przyszłego radcy prawnego, a zdobyta wiedza i doświadczenie z pewnością przydadzą się w rozwijaniu kariery zawodowej.  


Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

Wszystkie aktualności

Zaufali nam

Budynek C200 Office

ul. Marynarki Polskiej 163, 80-868 Gdańsk

tel. +48 798 280 844

biuro@jasinski-kancelaria.pl

NIP: 584 245 22 25

REGON: 220143700