Z przyjemnością informujemy, iż w dniu 28 lutego 2019 r. doszło do podpisania rozporządzającej umowy sprzedaży na podstawie której Euro Styl S.A. z siedzibą w Gdańsku nabyła nieruchomości o powierzchni około 6,8 ha położone w Gdańsku na terenach Młodego Miasta w bliskim sąsiedztwie Europejskiego Centrum Solidarności.

W ciągu najbliższych lat na gruntach zakupionych przez Euro Styl S.A. powstaną budynki mieszkalne oraz biura. Odrestaurowany i zaadoptowany zostanie także zabytkowy budynek dawnej montowni kadłubów tzw. hali U-bootów.

Przedstawiona przez Euro Styl S.A. koncepcja urbanistyczna obejmuje ponad 1200 mieszkań i lokali usługowych oraz blisko 30.000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej.

Kancelaria doradzała Euro Styl S.A. na każdym etapie zrealizowanej transakcji, w tym była m.in. odpowiedzialna za przygotowanie struktury prawnej transakcji, przygotowanie umowy przedwstępnej sprzedaży i rozporządzającej sprzedaży, jak i pozostałej dokumentacji transakcyjnej. Ponadto prawnicy Kancelarii brali udział w negocjacjach z przedstawicielami Sprzedającego.

Projekt od strony prawnej prowadził zespół Kancelarii pod kierunkiem Mateusza Jasińskiego, obejmujący Macieja Lidzbarskiego, Marcina Deczkowskiego, Łukasza Winkowskiego, Katarzynę Bień oraz Różę Bilską.

Szerzej na temat wydarzenia: http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,24523975,wielka-transakcja-na-mlodym-miescie-i-nowy-sasiad-ecs-wiemy.html